Pravidlá inzercie

Samozrejme prvým pravidlom je slušnosť a dodržovanie zákonov - vyvarujte sa prosím urážlivých výrokov, propagácie rôznych ilegálnych politických hnutí a vôbec všetkých ďalších vecí, ktoré sú v rozpore s všeobecnou slušnosťou a zákonmi Slovenskej Republiky.

Správa kupim-predam.sk si vyhradzuje právo zmazať inzeráty, ktoré sú podľa jej názoru v rozpore so zákonmi, slušnými mravmi alebo sú inak nevhodné pre uverejnenie a právo znemožniť prístup užívateľom, ktorí sa zachovali vyššie uvedeným spôsobom.

Vkladajte prosím inzeráty i firmy do odpovedajúcich kategórií. Za porušenie pravidiel slušného inzerovania považujeme opätovné vkladanie rovnakého inzerátu do jednej kategórie niekoľkokrát za sebou a užívatelia, ktorí to budú opakovane robiť sa vystavujú nebezpečenstvu zablokovania svojho účtu, prípadne IP adresy.

Server kupim-predam.sk je určený predovšetkým pre súkromnú inzerciu, tzn. i keď môžu vkladať inzeráty aj firmy, všetci musia rešpektovať limity, stanovené správcom. Obchádzanie limitov je považované za porušenie pravidiel a narušiteľ sa vystavuje vyššie zmieneným sankciám.

Je povolené inzerovať len konkrétny predmet alebo službu. Je zakázané vkladať do nadpisu inzerátu názov firmy alebo odkaz na jej web, od toho je tu záznam v adresári firiem. Ďalej je zakázané robiť reklamu konkurencii, tzn. webom rovnako zameraným ako kupim-predam.sk.

Je zakázané inzerovať weby alebo služby, ktoré fungujú na princípe tzv. refferal nebo affiliate programov. Podstatou týchto programov je provízia pre inzerujúceho užívateľa za každého ďalšieho, ktorého privedie. Na tom určite nie je nič zlého, ale bohužiaľ to vo finále vedie k zahlcovaniu inzercie odkazmi na rovnaké weby, čo je pochopiteľne ku škode návštevníkom.

Je zakázané vkladať inzeráty typu "napíšte si emailom o viac informácií". Text, ktorý je možné vložiť k inzerátu, je dostatočne dlhý k vyjadreniu drvivej väčšiny ponúk a navyše je tu možnosť pripojiť k inzerátu preklikový odkaz. Lákanie emailov z ľudí a maskovanie podozrivých činností u nás tolerovať nebudeme.

Je zakázané vkladať animované GIFy - animácia je vyhradená pre reklamu a nie pre inzerciu.